enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sülfatsız Şampuanlar

Sülfatsız Şampuanlar
REKLAM ALANI
20.07.2021 20:26
0
A+
A-

Saç görünümüne önem veren kadın erkek fark etmeksizin her kişinin ortak noktası sağlıklı saçlara sahip olma isteğidir. Kozmetik dünyası geliştikçe güzel saçlara kavuşmak için her yolu her ürünü denemek isteriz. Maskeler, kremler, şekillendiriciler vs. Peki asıl yanlışı saçlarımızı temizlerken yapıyorsak! Saçlarımızı yıkarken şampuanımız ne kadar köpürürse o kadar saçımızın temizlendiğinden emin oluruz hâlbuki ki en çok zararı da saçımızı yıkarken vermekteyiz.

İçeriğinde tuz bulunan bu şampuanların en belirgin özelliği fazlaca köpürüyor olmasıdır. Sülfatlı şampuanlar kir ve bakterileri temizlerken derinin kendi atıklarını da yumuşatarak hızlı bir şekilde saçımızın temizlenmesine yardımcı olur.

Bu temizleme esnasında ise cilt için gerekli olan yağıda beraberinde temizlemekte ve böylelikle saç derisine de zarar vermektedir. Bunun sonucunda ise ciltte kuruma, kaşıntı, egzama gibi saç derisi problemleri baş göstermeye başlar. Deride oluşan yaralarla birlikte çeşitli kimyasalların deriye girmesi bunun beraberinde de çeşitli alerjik reaksiyonların başlamasına sebep olmaktadır. Sülfatsız şampuanlar ise dokuya zarar vermeden saçı temizlediği için saç derisi doğal yağını kaybetmez böylelikle saç derisi ve saçlar daha sağlıklı kalabilmektedir.

Sülfatsız şampuanların en belirgin özelliği çok fazla köpürmemesidir. Köpürmemesinden kaynaklı olarak şampuanı kullanan kişiler bu sefer temizleme özelliğinden şüphe duymaya başlar. Hâlbuki ki unutulmaması gereken en önemli nokta bir ürünün fazla köpürüyor olması o ürünün en çok temizleme özelliğine sahip olması demek değildir aksine cilde çok fazla hasar bırakan kimyasal özelliği çok fazla olan bir ürün olarak değerlendirilmelidir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

SÜLFATSIZ ŞAMPUANLARIN FAYDALARI

  • Boyalı olan saçların saç rengini korur, boyanın daha geç akmasını sağlar.
  • Kuru saç tellerinin onarımında yardımcıdır.
  • Saçın nemini koruduğu için saçın sertleşmesine ve kurumasına engel olur.
  • Saçın nemini koruması sayesinde kıvırcık ve kabarık saça sahip olan kişilerin saçlarını en kolay şekillendirmeye yardımcı olacak şampuan türüdür.
  • Saç dökülmelerinin önüne geçer.
  • Saçlar daha hızlı uzamaya başlar.
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.