enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saç Nasıl Uzar

Saç Nasıl Uzar
REKLAM ALANI
20.07.2021 20:44
0
A+
A-

1- Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayınız.
2- Saçlarınızı banyodan sonra taramak yerine saç kremini uyguladıktan sonra tarayınız.
3- Saç kremini saçların yalnızca uçlarına uygulayınız.
4- Saçlarınıza uygun olan şampuanı kullanınız. (örneğin yağlı saçlara uygun, kuru saçlara uygun, dökülmeye karşı)
5- Saçlarınızı yıkadıktan sonra son bir durulama işlemini soğuk su ile yapınız. (Soğuk su saç derisindeki kan dolaşımını attırır. Böylece saç telleriniz daha parlak ve güçlü olur.)
6- Banyodan sonra saçlarınıza uygun bir nemlendirici kullanınız. (Nemlendiriciler saçların diplerine değil daima uçlarına uygulanmalıdır.)

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

1- Bitkisel keratin kullanmak. (Saçın ana yapısında bulunan keratin zamanla azalır. Bu azalmayla beraber saçlar zarar görmeye başlar. Bitkisel keratin, saçın kaybettiği keratini saça geri yükleyerek, kırık uçları onarır.)
2- Yağ maskesi kullanmak. (Saçların uzama sürecinde beslenebilmesi için banyodan önce saça uygun maskeler, kürler kullanınız. İçerisinde kadın için çiçek özleri bulunan bakım yağları daha etkili olacaktır.)
3- Saçları dikkatli taramak. (Özellikle saçlar kuruyken taramak yerine ıslak haldeyken tarayınız. Tarama işlemine başlamadan önce bakım spreyi kullanıp yumuşamasını sağlayınız.)
4- Saçların kırıklarını kestirmek. (Saç uçlarını düzenli olarak kestirmek saçın uzama hızını azaltmaz. Aksine saçların daha sağlıklı görünmesini sağlar. Saçların uzamasını bekledikçe uçlardaki kırılmalar artar ve saç uzamasına engel olur.)
5- Yüksek ısıdan uzak durmak. (Isı saçların yıpranmasına, incelmesine, kırılmasına ve kopmasına neden olur. Her kadın saç uzatma süresinde fön ve düzleştirmeden uzak durmalıdır.)
6- Dengeli beslenmek. (Saç uzatma sürecinde içten destek almak önemlidir. Proteinler, vitaminler barındıran besinler tüketilmelidir.)
7- Bol su içmek. (Günde en az 8 bardak su içerek vücudun su ihtiyacı giderilmelidir. Vücudun su ihtiyacının giderilmesiyle hücreler harekete geçer ve saçların uzamasına yardımcı olur.)
8- Saç masajı yapmak. (Masaj yapmak kan dolaşımını uyardığı ve saç uzamasını hızlandırdığı için banyodan sonra mutlaka 10 dakika ayırarak saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilirsiniz.)
9- Şampuan değiştirmek. (Saç uzatma sürecinde mutlaka yoğun besleyici şampuanlar kullanılmalıdır.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.