enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saç Nasıl Örgü Yapılır

Saç Nasıl Örgü Yapılır
REKLAM ALANI
20.07.2021 20:43
0
A+
A-

Saça birçok farklı yöntem ile örgü modellerinde şekillendirme yapılabilmektedir. Düz örgüler, balıksırtı örgüler, mısır örgüler, ters örgüler, ince örgüler gibi saça uygulanabilecek birçok farklı örgü modeli bulunmaktadır. Saça uygulanacak örgü; saçın kısa ya da uzun olması, gür ya da az olmasına göre değişiklik göstermektedir. Yapılan örgü modelleri de saçın yapısına, uzunluğuna, gürlüğüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa bir saça uzman bir kişi tarafından örgü yapılıyorsa modelin kendini göstermesi için saç eklenmektedir.

Örgü Nasıl Yapılır?

Modada birçok kadın örgü saç modelini tercih etmektedir. Günlük hayatta ve gece kıyafeti, düğün kıyafetleri ile örgü kadınların sıkça kullandığı bir saç modelidir. Klasik örgü de tercih edilen bir saç modelidir. Klasik örgü nasıl yapılır? Saça iki yandan ya da tek bir şekilde klasik örgü yapmak mümkündür. İki tane örgü yapmak için öncelikle saç ortadan ikiye ayrılmalıdır. Daha sonra ayrılan taraflardan biri alınıp üç parça saç olacak şekilde tutulmalıdır. İlk olarak en baştaki saç tutamı, ortadaki saç tutamının üzerine atılmalı ve ortaya getirilmeli, son saç tutamı da ortadaki saç tutamının üzerine atılmalıdır. Örgü saç modeli iki el ile yapılmaktadır. Sağ el ile tutulan saç tutamı ortadaki saç tutamının üzerine getirilip sol eldeki saç tutamının yerine konmalıdır. Yani en baştaki saç tutamları sıra ile ortadaki ve sondaki saça getirilerek örgü yapılmalıdır. Örgü, bu şekilde tamamlanarak bir toka yardımıyla bağlanmalıdır.

Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır?

Birçok alanda kadınların saç modeli olarak seçtiği balıksırtı örgü klasik örgü gibi örülmektedir. Ancak balıksırtı örgü saçın yüze en yakın tarafından başlanarak yapılmaktadır. Bir tarak yardımıyla ya da parmaklar kullanılarak yapılması mümkündür. Saç çok kısa ise balıksırtı örgü çabuk bozulacaktır. Uzun saçlarda ise bir saç spreyi yardımı ile daha sıkı olacak ve daha geç bozulacaktır. Arkaya doğru taranan saçtan bir tutam alınarak iki sefer klasik örgü gibi örülür. Daha sonra elimize aldığımız saçtan hariç saçlarla örmeye devam edilir ve klasik örgü gibi sonunda bir toka yardımıyla tutturulur.

YAZI ARASI REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.