enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Lazer ile dövme sildirmek için dikkat edilmesi gerekenler

Lazer ile dövme sildirmek için dikkat edilmesi gerekenler
REKLAM ALANI
20.07.2021 20:36
0
A+
A-

Son yıllarda dövme yaptırmak oldukça popülerdir ve oldukça da yaygınlaşmıştır. Tarih boyunca da farklı amaçlar için dövme yapıldığı bilinmektedir. Özellikle hangi aşiret veya soya bağlı olduğunu belirtmek için dövme yapılırdı. Tabi tüm bunların yanında tamamen zevk veya görsellik için de dövme yaptırılmaktadır. Yalnzca kalıcı dövmelerin bazı sakıncaları da vardır. Kişiler dövmeden zaman içerisinde sıkılabilir veya hayata bakış açılarını değiştirebilirler. Bazen de dövme yaptırılan kişi onların hayatlarındaan çıkmış olabilir veya resmi bir yere gideceğiniz zaman dövme istenmeyebilir. Bu sebeple kalıcı dövme yaptırırken iyi düşünmek gerekir. Çünkü kalıcı dövmenin silinmesi de yaptırması kadar zor ve zahmetlidir. Kalıcı dövmelerin silinmesi için günümüzde uygulanan tekniklerden en fazla rağbet göreni lazer ile dövme sildirmedir.

DÖVMEMİZİ SİLDİRİRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER :

Lazer ile dövmenizi sildirmek istiyorsanız bu işlemde bir çok noktaya dikkat etmelisiniz. İlk olarak güvenilir ve doğru adreste bu uygulamayı yaptırmanız gerekir. Dövme silme işleminde kullanılan aletlerin hijyenik olması önceliğiniz olmalıdır. Bu işlem için ucuz olsun diye hijyenik olmayan yerleri tercih ederseniz sonrasında birçok sorun yaşayabilirsiniz. Dövmenizi sildirmek isterken bir çok bakteri ve mikroplara maruz kalmak istemezsiniz. Ülkemizde sağlıklı ve işinin uzmanı olarak lazerle dövme silme işlemi yapan bir çok merkez var. Önceden araştırıp ona göre gideceğiniz merkeze karar verin. Doğru yerde yaptırılan işlem hem daha az ağrılı, hem de sağlık açısından sorunsuz olacaktır.

Dövme sildirme işleminden sonra da size söylenen kurallara uymanız, silinen yerde oluşabilecek yara, kabarma veya iz kalma olasılığını düşürecektir. Söylenen kurallara uyarsanız fazla bir sorun yaşamazsınız. Yine de dövme yaptırmak ve dövme sildirmek hem zahmetli, hem de masraflı bir iştir. Bu sebeple önceden çok iyi düşünmek gerekir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.