enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kadın olmak zor iş!

Kadın olmak zor iş!
REKLAM ALANI
20.07.2021 20:27
0
A+
A-

Nedenini bilmiyorum ama biz kadınlara geri de durmalarını kendilerini küçümsemelerini öğretiyoruz. Kızlara şöyle cümleler kuruyoruz.’Belki başarılı olabilirsin ama o bile bir yere kadar,başarılı olmayı hedefleyebilirisin ama asla fazla başarıyı değil. Yoksa bir erkekten daha iyi olabilirsin’.

Ama ben bir kadınım ve evlilikten başka isteklerim,hayallerim ve hedeflerim var.Kendi seçimlerimi yapmayı ve kendi ayaklarımın üstünde durmayı istiyorum. Kadınlara her zaman güya evliliğin en önemli şey olduğunu ve aklında tutman gerektiğini söylüyorlar.

Evet,evlilik iki birbirini seven ve saygı duyan insanların hayatlarını birleştirdiği bir olay. İyi hissetmenin , hayattan zevk almanın ve karşılıklı desteğin kaynağı (birbirlerine saygı duyan seven insanlar için ). Ama neden kızlara en büyük hedeflerinin evlilik olmasını dayatıp dururken. Erkeklere aynısını yapmıyoruz?

Kadınları birbirlerine rakip olarak büyütüyoruz. Bu iş veya başarı için olsa ne güzel olurdu aslında ama onun için değil de erkeklerin dikkatlerinin çekmek için rakip oluyorlar. Kadınlara erkeklerin varoluşlarında cinsellik olduğunu ve kadınlarda böyle bir durumun olmadığını söylüyoruz. Böyle bir durum söz konusu olsa bile bu neyi değiştirir ki !

YAZI ARASI REKLAM ALANI

İlk önce biz kadınlar birlik olmayı ve kendimizi küçük görmemeyi öğrenmeliyiz. Biz kadınların insan olarak ayrıştırılmasına ve biz kadınlara bir şeylerin dayatılıp zorla yaptırılmasına dur demeliyiz. Susmamalıyız.
Feminist: Ekonomik,politik ve sosyolojik olarak cinsiyet eşitliğine inanan kimse.
İyi günler .

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.