enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Gözeneklerden Nasıl Kurtulunur?

Gözeneklerden Nasıl Kurtulunur?
REKLAM ALANI
20.07.2021 19:51
0
A+
A-

Cildi etkileyen sayısız etmen varken pürüzsüz bir cilt ne kadar zorlu gözükse de imkansız değil. Çoğu kişi çevresinden veya sosyal medya aracılığı ile yalan yanlış maske tariflerine, içeriği onaylanmamış ürünlere bel bağlıyor ve tabi ki istediği sonucu alamıyor. Bu nedenle kulaktan dolma mutfaktaki malzemerle hazırlanan gözenek maskeleri yerine özellikle salisilik asit gibi ürünlerle oluşturulmuş gözeneklerden kurtulma metodu imdadınıza yetişecek.

Fiddy’nin 3 Aşama Metodu

1- Özellikle burundaki gözenekleri dolduran sebumu eritmek amacıyla en az yüzdeliği 2 olan BHA içeren bir ürün kullanıyoruz. Bu ürünün görevini yerine getirebilmesi için 15 – 20 dakika boyunca bekletiyoruz.

2- BHA ile gözeneklerimizdeki sebumu çözdükten sonra ürünü silmeden üzerine içeriğine güvendiğiniz bir kil maskesini uyguluyoruz. Kil maskesini çok uzun bir süre bekletmemeye veya tamamen kurumamasına özen göstermeniz gerekiyor. Daha sonra yüzümüzdeki kili yıkayarak duruluyoruz.

3- Önce sebumu parçalayıp ondan sonra parçalanan sebumu kil maskesi ile birlikte yüzeye çektikten sonra son adım olan yağ bazlı bir temizleyiciyi kullanmaya sıra geliyor. Çünkü yağ bazlı temizleyici ile gözeneklerdeki yağın büyük bir kısmını iyice yüzeye çıkarmış oluyoruz. Kullandığınız yağ bazlı temizleyici 15 dakika kadar beklettikten sonra 5 dakikayı aşmayacak şekilde yağı uyguladığınız yere aşırı bir basınç göstermeden masaj yapıyoruz.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Haftada bir kereden daha sık yapmamanız cilt bariyeriniz için daha sağlıklı olacaktır. Bu metod sonrası günlük rutininize devam edebilirsiniz. Yüzünüzdeki pürüzsüzlüğü ilk yapışınızdan sonra deneyimleyecek, düzenli kullanımda gözeneklerinizdeki farkı göreceksiniz.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.